Licencja sportowa

Pierwsza licencja

Pierwsza licencja sportowa jest wydawana na podstawie uzyskanego patentu strzeleckiego. Przed wypełnieniem wniosku o nadanie licencji sportowej miej jednakże na uwadze, iż:

 • Licencja sportowa jest nadawana na rok kalendarzowy, tj. licencja uzyskana we wrześniu jest ważna do końca grudnia danego roku;
 • Aby uzyskać przedłużenie licencji bez dodatkowych opłat dla PZSS, należy wykazać minimalną wymaganą do przedłużenia ilość startów, tj.:

  Dla dyscypliny wiodącej: 4 starty do końca roku kalendarzowego

  Dla dyscyplin dodatkowych: po 2 starty do końca roku kalendarzowego

  Stąd istotne jest, aby nie wnioskować o nadanie licencji na sam koniec roku, ponieważ można nie zdążyć z wypełnieniem wymogu startowego, co wiąże się z odrębnymi przepisami oraz opłatami.

PROCEDURA

 1. Zaloguj się na swój profil zawodnika w systemie informatycznym PZSS oraz w zakładce „Wnioski – licencje zawodnicze” wybierz wniosek o nową licencję.
 2. Po wypełnieniu i wysłaniu wniosku, wykonaj przelew na 70zł na konto Klubu (50zł stanowi opłata dla PZSS, oraz 20zł dla DZSS) tytułem: „[imię i nazwisko] licencja zawodnicza 2023”.
 3. Wyślij e-mail na adres Klubu (sudeckawataha@gmail.com) z informacją o wysłanym wniosku o nadanie licencji zawodniczej.
 4. Po zaksięgowaniu Twojego przelewu, Klub zatwierdzi Twój wniosek. Następnie wniosek zostanie zatwierdzony przez DZSS po zaksięgowaniu przelewu na konto DZSS.
 5. Po akceptacji DZSS, PZSS nada Twoją licencję w przeciągu 30 dni. Po nadaniu będzie ona dostępna do pobrania w systemie informatycznym w zakładce „Licencje i patenty”.

UWAGA: Licencja zawodnicza w formie karty plastikowej dociera do Klubu z opóźnieniem. Jeżeli wybierasz się na zawody strzeleckie a nie masz jeszcze dokumentu plastikowego, wydrukuj pobraną z systemu licencję z elektronicznym podpisem aby móc przedłożyć ten dokument sędziemu podczas rejestracji do startu.

Przedłużenie licencji

Wnioski o przedłużenie licencji można wysyłać najwcześniej w listopadzie bieżącego roku, jednakże najpierw Klub musi uzyskać przedłużenie licencji klubowej, które wymaga przedstawienia m.in. dowodu uczestnictwa zawodników reprezentujących nasz Klub w conajmniej 4 zawodach klasyfikacji indywidualnej we współzawodnictwie sportowym organizowanym w aktualnym roku kalendarzowym przez PZSS / DZSS.

Stąd apelujemy o uczestnictwo w imprezach sportowych, które są zamieszczone w kalendarzu:

Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego (PZSS) – Kalendarz

lub

Dolnośląskiego Związku Strzelectwa Sportowego (DZSS) – Kalendarz

Oraz jak najszybsze wysłanie wypełnionej tabeli startów na adres Klubu (sudeckawataha@gmail.com) co przyspieszy proces przedłużenia licencji klubowej.

PROCEDURA

 1. Wyślij e-mail z uzupełnioną tabelę swoich startów na dany rok kalendarzowy (kliknij aby pobrać) na adres Klubu (sudeckawataha@gmail.com);
 2. Wyślij przelewem 70zł na konto Klubu tytułem: „[imię i nazwisko] przedłużenie licencji zawodniczej na rok 2024”
 3. Wypełnij wniosek o przedłużenie licencji w systemie informatycznym PZSS.
 4. Po weryfikacji Twoich startów oraz zaksięgowaniu opłaty za licencję zawodniczą Klub zaakceptuje Twój wniosek, który następnie trafi do akceptacji przez DZSS.
 5. Po akceptacji wniosku przez DZSS, PZSS przedłuży Twoją licencję w ciągu 30 dni. Po przedłużeniu licencji przez PZSS, będzie ona dostępna do pobrania w zakładce „Licencje i patenty”.

UWAGA: Licencja zawodnicza w formie karty plastikowej dociera do Klubu z opóźnieniem. Jeżeli wybierasz się na zawody strzeleckie a nie masz jeszcze dokumentu plastikowego, wydrukuj pobraną z systemu licencję z elektronicznym podpisem aby móc przedłożyć ten dokument sędziemu podczas rejestracji do startu.