O nas

Strzelectwo to sport, którego uprawianie przynosi wiele satysfakcji, wzmacnia nasz organizm, umiejętność koncentracji i poczucie bezpieczeństwa. Uczestnictwo w treningach strzeleckich oraz współzawodnictwie sportowym uodparnia nas na trudy, z którymi spotykamy się każdego dnia. W zdrowy sposób pomaga odreagować stres jakiemu jesteśmy poddawani i poczuć zadowolenie ze spędzonego w pożyteczny sposób czasu. W trakcie naszych spotkań masz wyjątkową okazję poznać osoby, które z pewnością zarażą Cię swoją pasją oraz optymizmem. Członkiem naszej „watahy” może zostać każdy niezależnie od wieku i płci. Warunkami są niekaralność i dobre chęci ;).

Na bazie wieloletniego doświadczenia i zamiłowania do tego sportu powstało Stowarzyszenie Strzelecki Klub Sportowy „SUDECKA WATAHA”. Nie ma długiej historii, natomiast tworzący go ludzie posiadają gruntowne doświadczenie na wielu płaszczyznach strzelectwa. Spotkanie założycielskie naszego klubu odbyło się w maju 2016 r. Dopiero 18 października 2016 roku zostaliśmy wpisani przez Sąd Rejonowy we Wrocławiu w KRS pod nr 0000634605 jako Stowarzyszenie Strzelecki Klub Sportowy Sudecka Wataha.

Jako Klub Strzelecki możemy organizować różnego rodzaju zawody strzeleckie dla osób uprawiających strzelectwo sportowe. Podstawą do występowania o broń do celów sportowych jest członkostwo w klubie strzeleckim oraz posiadanie patentu i licencji zawodniczej PZSS. Działalność naszego klubu jest szeroka, a profil oraz prawa i obowiązki członków zawarte są w Statusie Stowarzyszenia.

Nasi członkowie wywodzą się z różnych środowisk i mają odmienne zainteresowania. Z pewnością i Ty znajdziesz u nas coś dla siebie