Jak zostać członkiem

Dla kogo?

Sudecka Wataha powstała dla wszystkich, dla których strzelanie jest pasją. Nie martw się jeżeli nie posiadasz doświadczenia w posługiwaniu się bronią. Podczas spotkań organizowanych przez nasze stowarzyszenie nabędziesz odpowiednią wiedzę i umiejętności niezbędne do zdania egzaminu na patent strzelecki.

Dlaczego?

Są tysiące powodów by do nas dołączyć! Znajdź swój i podziel się nim z nami. Przynależność do stowarzyszenia daje Ci wiele możliwości a jedną z nich jest zdobycie uprawnień i umiejętności niezbędnych posiadanie broni. Prawo do posiadania broni nabywa się po spełnieniu kryteriów określonych przez organ administracyjny. Jednym z nich jest przynależność do stowarzyszenia o charakterze kolekcjonerskim lub sportowym. Członkostwo w naszym klubie pozwala spełnić ten warunek.

Warunki

 1. Posiadanie polskiego obywatelstwa oraz pełnej zdolności do czynności prawnych i praw publicznych.
 2. Niekaralność za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.
 3. Stosowanie się do postanowień Statutu Stowarzyszenia (kliknij tutaj aby pobrać).

Jak?

 1. Wypełnij deklarację członkowską (kliknij tutaj aby pobrać). W prawym górnym rogu napisz odręcznie literę „S” jeżeli interesuje Cię pozwolenie na broń do celów sportowych, lub literę „K” jeżeli interesuje Cię pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich.
 2. Wypełnij oświadczenie o niekaralności (kliknij tutaj aby pobrać).
 3. Wpłać jednorazowe wpisowe w wysokości 250 zł oraz składkę roczną w kwocie 200 zł.
 4. Dostarcz wydrukowane i podpisane dokumenty (deklaracja oraz oświadczenie) na najbliższe spotkanie Stowarzyszenia lub Strzelnicę Sudecką (ul. Kolonia 11, Bystrzyca Kłodzka) – po uprzednim kontakcie telefonicznym.

I to tylko tyle z Twojej strony…

Podsumujmy więc:

 1. Żeby zostać członkiem Stowarzyszenia Strzelecki Klub Sportowy „Sudecka Wataha” musisz wypełnić deklaracje członkowską oraz zaświadczenie o niekaralności.
 2.  Opłata wpisowa jest jednorazowa i wynosi 250 zł, natomiast składka członkowska wynosi 200 zł i opłacana jest raz na rok.
 3. Po dokonaniu opłat Zarząd podejmie decyzję o przyjęciu Cię do „Sudeckiej Watahy”.
 4. Na Twoją prośbę wystawimy Ci dokumenty niezbędne do złożenia podania o pozwolenie na broń: Statut poświadczony za zgodność oraz Zaświadczenie o przynależności do Stowarzyszenia.

Dane do wpłat:

Stowarzyszenie Strzelecki Klub Sportowy „Sudecka Wataha”

Nr konta w Mbanku – 66 1140 2004 0000 3602 7658 6039

w tytule wpłaty prosimy zamieścić : imię i nazwisko osoby wpłacającej oraz za co jest realizowana np. „….składka za rok 2022…”